Kā notvert zivi akvārijā?

 

Visticamāk katrs saskāries ar problēmu – kā noķert zivi kopējā akvārijā?. Ne vienmēr tas ir vienkārši, jo sevišķi, ja akvārijā kupli saauguši augi vai tajā saliktas dekorācijas. Pēc pirmajām neveiksmēm noķert konkrēto zivi, piepeši pamanāt, ka tieši “medījamā” zivs piepeši izvairās no ķeramā tīkliņa, slēpjas vai vispār nozūd skatienam. Diezgan ātri Jūs zaudējat pacietību un straujās kustībās izbojājat akvārija iekārtojumu. Ko darīt? Vai ir kādas drošas metodes kā noķert zivis ātri un neko nesabojājot?

Piedāvāju dažus trikus, kā vieglāk noķert zivis:

  1. Nakts. Ķeriet zivis pēc apgaismojuma izslēgšanas (tas gan nederēs zivīm, kuras kļūst aktīvas tieši tumsā). Izslēdziet apgaismojumu arī telpā un pagaidiet kamēr zivis nomierinās. Un ir 3 varianti kā ķert zivis tumsā:

  • Ieslēdziet gaismu. Būs pāris minūtes, kamēr zivis atjēgsies un atkal sāks aktīvi darboties, tāpēc rīkojieties ātri. Ja nokavējat miera periodu, tad mēģiniet visu no sākuma. Brīdinājums: ir zivis, kuras neadekvāti reaģē uz piepešu gaismas ieslēgšanu – strauji peld nesaistīti pa akvāriju vai mēģina no tā izlēkt, ja tā notiek, tad šo metodi neizmantojiet!
  •  Ķeriet zivi izmantojot vājas gaismas lukturīti. Šajā gadījumā ir vairāk laika, bet trūkums, ka nav redzams viss akvārijs- ja nu gadījumā zivs mēģina aizpeldēt un slēpties, tad to varat nespēt izsekot. Ja zivs atgūstas un kļūst aktīvāka, “medības” jāpārtrauc un jāsāk viss no sākuma.
  • Vairums zivju nereaģē uz zilu vai sarkanu gaismu, tāpēc ja ir šādas krāsas lukturis, tad izmantojiet to tumsā, lai noķertu vēlamo zivi.

  1. Caurspīdīgs trauks. Ķeriet zivi caurspīdīgā traukā – maisiņā, pudelē, mazā traukā, mazā akvārijā utt. Zivis neredz caurspīdīgas virsmas un var pati iepeldēt “lamatās”. Protams, ka labāk negaidīt kamēr zivs pati iepeldēs traukā, bet to tu ievilināt vai iedzīt. Mazs padoms – maisā vai jebkurā citā traukā ieteicams izveidot mazu caurumu, lai atvieglotu tā izņemšanu no ūdens.
  2. Liels sietiņš. Izmantojiet lielu ķeršanas sietu, kas var nosegt akvāriju šķērsām vai lielu tā daļu. Uzstādiet to vienā vietā un iedzeniet zivi tur.
  3. Slēptuves. Izmantojiet zivs vēlmi slēpties, jo sevišķi trauksmes brīžos. Dažādām zivīm derēs dažādi slēpņi – tie var būt podiņi, keramikas caurules, saknes utt. Vēlams izmantot dažādus slēpņus, galvenais, lai zivij tie derētu un varētu viegli aizvērt ieeju/ izeju. Šo metodi visērtāk izmantot samu vai cihlīdu ķeršanai

 

Tulkoja: Normunds Griķītis

Orģinālteksts:  J.Oksman no www.israquarium.co.il