Palīgierīce- grunts uzpildīšanai

Ko darīt, ja akvārijā jau ir nostabilizējies bioloģiskais līdzsvars un ūdens ir kristāldzidrs, kā lai pievieno papildus grunti? Šāda problēma rodas mainot grunts daļu vai palielinot tās slāņa biezumu. Dekoratīvā akvārijā dažādu slāņu un struktūras grunti ir regulāri jāapkopj, lai saglabātu estētisko izskatu. Es, piemēram, uz tumši brūnās grants bieži izveidoju nelielus zeltainas smilts laukumiņus.

Iebērt grunti jau izveidotā akvārijā ir darbietilpīgi un grūti: duļķojas ūdens (sevišķi ja smilts nav pietiekami izmazgāta), rodas papildus stress akvārija iemītniekiem..

 Lai no tā izvairītos, papildus grunts iebēršanai es izmantoju taisnu stikla vai metāla cauruli ar piltuvīti galā. Smiltij var izmantot caurulīti 1-1,5cm diametrā, grantij caurulīti vajadzēs lielāku. Ieteicams bērt sausu grunti, bet var izmantot arī slapju materiālu, tikai pa brīdim būs jāizskalo sastrēgušo grunti. Otram caurules galam ir jābūt pēc iespējas tuvāk akvārija dibenam, lai grunts mazāk izkliedētos un neduļķotu ūdeni.

 Izmantojot šādu palīglīdzekli atvieglosies akvārija grunts apkope un tiks mazāk traucēti tā iemītnieki.

Rakstu tulkoja Normunds Griķītis

Orģinālteksts: A. Asanovs no Krasnovodskas