Apvienības “Liepājas Akvāriju Turētāji” veiktās ekspedīcijas

             Sadaļa “Ekspedīcijas” sevī ietver apvienības “Liepājas Akvāriju Turētāji” dibinātāju veikto ekspedīciju aprakstus.

             Apvienības dibinātāji, šos rakstus veido tīri informatīvus un lūdz lasītājus, nedoties uz Tosmares dabas liegumu, lai neizpostītu tur sastopamos augus, kā: mušu orfīdija (Latvijā augoša orhideja), prūšu bezgale, purva dievkrēsliņi, purvmirti, krāsu zeltlape, Sibīrijas skalbe; Baltijas stāvlape, Fuksa dzegužpirkstītes; odu gimnadēnija; purva pienene; purva un platlapu dzeguzenes; smaržīgā nakstsvijole un citi aizsargājami augi. Tosmares dabas liegums ir arī neskaitāmu putnu ligzdošanas vieta. Tāpēc, ja dodaties uz šādu vietu ekspedīcijā vai kādā citā nolūkā tad ieteicams sākotnēji painteresējieties par šo darbību veikšanu likumīgo pusi un arī padomājiet par personīgo drošību.

            Iepriekš apvienība “Liepājas Akvāriju Turētāji” ir veikusi vairākas ekspedīcijas un guvusi dažādas emocijas, esam nogājuši padsmitiem kilometrus ar kājām, noairējuši ar laivu, bradājuši pa purvu ar ikdienas apaviem, pa zariem rāpušies pāri upītēm, līduši cauri zālei (kura ir pāri mūsu galvām) un meža rozīšu krūmiem, cerībā ko nofotografēt. Bet ir arī savas negatīvās emocijas, esam krituši melno arheologu izraktajās bedrēs, sastapuši viņu izraktos un atstātos padomju armijas lādiņus un redzējuši, kas notiek ar kultūrvēsturiskiem objektiem pēc apmeklētājiem.

             Neskatoties uz to visu, apvienība ir ieplānojusi arī šajā gadā doties ekspedīcijās, apmeklēt iepriekš apskatītos objektus un doties vēl uz jaunām vietām, attiecīgi veidojot aprakstus par mūsu piedzīvojumiem.

             Apvienības dibinātāji cer, ka Jums šī sadaļā patīk, un mēs labprāt uzklausītu Jūsu idejas, par ekspedīcijām, ekspedīciju vietām. Un katrā gadījumā ja rodas kādas neskaidrības tad droši varat jautāt.


Apvienība "Liepājas Akvārija Turētāji"