Yasuhikotakia morleti (Skunksa botia)

Skunksa botia (Yasuhikotakia morleti)

Kopsavilkums

Zinātniskais nosaukums: Yasuhikotakia morleti

Irastais nosaukums: Botia morleti, Botia horae

Izcelšanās no: Kambodža, Laosa, Taivāna

Dzimuma atšķirības: ir novērots, ka matītām ir apaļāks vēderiņš

Līdzīga: Yasuhikotakia caudipunctata, Yasuhikotakia longidorsalis

Maksimalais garums: 10 cm

Uzturēšana: turiet atbilstoša izmēra akvāriju ar smilšainu apaļgraudu grunti, lai pasargātu zivtiņu ūsiņas, nodrošiniet pietiekami daudz slēptuves. Kā obligāts nosacījums ir tīrs, labi aerēts ūdens.

Barošana: ēdīs gandrīz visa veida pārslas un grimstošo barību, bet ir jābaro arī ar saldēto barību – odu kāpuriem, garnelēm, dafnes u.c. Savvaļā zivtiņas barojas ar moluskiem un var tik izmantotas ka efektīvs līdzeklis cīņai ar gliemežiem.

Ūdens parametri: pH: < 7.0; cietība: mīksts viegli skābs; dH: < 12

Temperatūra: 26-300C

Vairošana: nav novērota akvārijos

Piezīmes: Kaut arī zivtiņa ir maza izmēros, tā tomēr ir ļoti kareivīga un nav ieteicams to turēt kopējā akvārijā. Tās jātur grupās pa 5, lai samazinātu jebkādas agresivitātes izpausmes un ļautu izveidot grupas hierarhiju.

Tas ir normāli, ja zivtiņas veido rakumus vai  bedres ap vai zem akmeņiem, tāpēc ir jāpārliecinās, ka visas akvārija dekorācijas ir stabilas un cieši nostiprinātas.

Skunksa botias parasti nav dārgas, bet pirms iegādājaties tās pārliecinieties, ka jums ir atbilstošs akvārijs un piemēroti akvārija biedri.

Akvārija biedriem ir jābūt ātriem un spēcīgiem. Var turēt kopa ar citām vidēji agresīvam zivtiņām, piemēram, Yasuhikotakia eos, Y. lecontei, Y. modesta vai Symncrosus. Ir arī novērots, ka šī zivtiņa ir nakts dzīvnieks un maz parādās dienas laikā.


Rakstu tulkoja Normunds Griķītis

Orģinālraksts www.loaches.com