Hygrophila

Hydrophila difformis

Ģints: Acanthaceae

Kontinents: Āzija

Reģions: Dienvidaustrumāzija

Augstums: 20-50 cm

Platums: 15-25 cm

Apgaismojums: vidējs – ļoti stiprs

Temperatūra: 22-300C

Ūdens cietība: ļoti mīksts- ļoti ciets

pH: 5-9

Augšanas ātrums: ļoti ātri

Turēšanas prasības: vienkāršas

Hygrophila difformis ir skaists mazprasīgs augs. Augs iesācējiem, kas spēj palīdzēt akvārijā izveidot bioloģisko līdzsvaru. Tā strauja augšana novērš aļģu veidošanos, jo augs lielos apmēros patērē nitrātus. Mikroelementu trūkums izraisa labu balēšanu, kas norāda, ka akvārijam steidzami vajadzīga piebarošana.

Augs atšķiras no zīmējuma un tāpat to viegli pirmo reizi ieraugot sajaukt ar Ceratopteris cornuta vai Ceratopteris thalictroides, galvenā atšķirība Ceratopteris ir paparžveidīgs augs, kurs dzen jaunos dzinumus no viena centra, bet Hydrophila ir viens galvenais stiebrs, no kura veidojas sānu dzinumi. Kā jau visām Hydrophila arī šim augam ir raksturīgas garas spēcīgas gaisa saknes.

Hygrophila  polysperma

Ģints: Acanthaceae

Kontinents: Āzija

Reģions: Dienvidaustrumāzija

Augstums: 25-40 cm

Platums: 10-20 cm

Apgaismojums: vājš – ļoti stiprs

Temperatūra: 18-300C

Ūdens cietība: mīksts- ļoti ciets

pH: 5-9

Augšanas ātrums: ļoti ātri

Turēšanas prasības: ļoti vienkāršas

 

Hygrophila polysperma ir viens no vienkāršāk turamiem augiem, kas lieliski noder iesācējiem, jo augs spēj aug gandrīz jebkādos apstākļos. Parasti aug tik ātri, ka tas ir jāretina, lai tas nedominētu. No augšējām lapām veidojas jauni stādi. Lapu krāsa un forma mainās no akvārija apstākļiem.

Viegli audzējams augs, kas aug jebkādos apstākļos un parasti zivtiņām sevišķi negaršo. Viegli pavairot noriežot galotnīti vai sānu dzinumus. Augam arī raksturīgas gaisa saknes, kas parasti veidojas pie žākļu vietām – nogriež stiebriņu sadala pa zarojuma vietām un stāda gruntī.

 Aug ļoti ātri un viegli sasniedz ūdens virsmu, kur it kā cenšas pacelt galotnīti virs ūdens, bet tālāk jau izliecas gar ūdens virsmu.

Spilgtā apgaismojuma vai sasniedzot ūdens virsmu lapu krāsa izmainās – tā var kļūt no brūnas līdz pat sarkanīgai.

Hygrophila corymbosa „angustifolia”

Ģints: Acanthaceae

Kontinents: Āzija

Reģions: Dienvidaustrumāzija

Augstums: 25-60 cm

Platums: 20-35 cm

Apgaismojums: vidējs – ļoti stiprs

Temperatūra: 20-300C

Ūdens cietība: ļoti mīksts- ciets

pH: 5.5-8

Augšanas ātrums: ātri

Turēšanas prasības: vienkāršas

 

Zem ūdens augam ir salīdzinoši šauras lapiņas, kas novietotas cieši viena blakus otrai. Tirdzniecībai parasti augi tiek audzēti virs ūdens – lapas ir lielas ar lieliem starpposmiem.

Viens no visdzīvelīgākajiem augiem, ko esmu turējis akvārijā – vienkārši audzējams, aug skaistām garām zaļām lapām, kas vienmēr ir gaiši vai tumši zaļas un nemaina krāsu apgaismojuma ietekmē. Gaisa saknes nav novērotas, bet it spēcīga sakņu sistēma. Augu pavairošana ir ļoti elementāra – nogriež virsotnīti vai sānu dzinumu, tāpat var nogriezt visu augu (augs ātri ataugs), guļus to iestādīt un no katras sazarojuma vietas nāks jauns stādiņš, ir pat novērots, ka veselīga zaļa lapa, ko tikko norāvušas zivtiņas, peldot pa akvāriju pēc kāda laika sāks dzīt saknītes un atliek vien to iestādīt gruntī.

Raksta autors Normunds Griķītis