Betta splendens “Tirdzniecība”
Kā pareizi tirgot gailīšus?
Siāmas gailītis – nav grūti akvārijā turama zivs. Zivtiņas nav prasīgas ūdens parametriem un liekas, kas var būt grūts tos tirgot? Bet ir problēma – tie cīnās uz nāvi, tāpēc jau tās ir cīnītājzivis.
Nogalina viens otru tikai tēviņi, mātītes var mierīgi turēt kopā gan savā starpā, gan ar citām miermīlīgām zivīm. Tēviņiem arī nav iebildumu pret citiem akvāriju iemītniekiem, bet vienā akvārijā var turēt tikai vienu gailīti. Kā lai tos tirgo? Labākā gadījumā veikalā ir daudzi mazi akvāriju un katrā var vienu ielikt, bet nopietnai tirdzniecībai ar to būs par maz (sliktākā gadījumā tie guļ pustukšās vienreizējās lietošanas glāzītēs).
Neliels režģis, sadalīt vairākos mazos nodalījumos palīdzēt atrisināt šo problēmu. To var piestiprināt kaut vai ar izliektām saspraudēm pie akvārija malas kā tas redzams zemāk esošajā fotogrāfijā.
Fotogrāfija ir no „Живой Уголок”, tas nav veikals, bet akvāriju zivju vairumtirdzniecības bāze. Zooveikalos neestētiska izskata saspraudes var nomainīt ar smukiem āķīšiem, tikai neizmantojiet piesūcekņus, jo agru vai vēlu tie atlips un vismaz 5 cīnītājzivtiņas nonāks acis pret aci un uzsākt cīņu uz nāvi. Iespējams, ka tie paliks dzīvi, bet būs zaudējuši jebkādu izskatu. Šādā krātiņā gailīši labi jūtas dienas 3-4. Viņus ļoti labi redz, tie redz viens otru caur stiklu, draudot ar spurām un izrādās pircēju priekšā visā to krāsu pilnībā.
Pārējos gailīšus var turēt siltā telpā stikla burciņās. Gailīšu jābaro vienu reizi dienā, vislabāk ar motili, dodot katram 2-3 tārpiņus. Reizi 2-3 dienās ieteicams dot kādu citu barību.
Šādu režģi var pagatavot katrs pats, vai var pasūtīt no „Живой Уголок” kopā ar zivtiņām un to barību.
Raksta un fotogrāfiju autors В. Ковалев.
Rakstu tulkoja Normunds Griķītis
Orģinālteksts www.vitawater.ru