Yasuhikotakia sidthimunki (Ķēdes posmu botia)

Ķēdes posmu botia (Yasuhikotakia sidthimunki)

Kopsavilkums

Zinātniskais nosaukums: Yasuhikotakia sidthimunki (Kotelats, 2004)

Ierastais nosaukums: Ķēdes posmu botia, ķēdes samiņš, ķēdes botia, Sids, burunduka botia

Sinonīmi: Botia sidthimunki (Klausvitzs, 1959)

Izplatība no: Kambodža, Laosa, Taivāna

Dzimuma atšķirības: mātītēm ir izteiktāki apaļš vēderiņš

Maksimālais garums: 6 cm

Līdzīga: maziem esot Yasuhikotakia nigrolinea

Uzturēšana: Šī botia ir ļoti miermīlīga un lieliski piemērota kopējam akvārijam. Dzīvo lielos baros un minimālais grupas locekļu skaits ir 5. Gruntij ir jābūt smalkai, smilšainai no apaļgraudu grants, lai pasargātu zivs jūtīgās ūsiņas. Tīrs ūdens ar vidēju ūdens plūsmu, akmens un siekstu dekorācijām un augiem. Savvaļā zivs ir sastopama gan tekošos ūdeņos, gan stāvošos.

Barošana: viegli barot, jo ēdīs gandrīz visu piedāvāto barību – grimstošas tabletes, pārslas, aļģu plāksnītes, dafnijas, ciklopus, garneles, odu kāpurus utt.

Ūdens parametri: pH: 6.0-7.5; cietība: mīksts un nedaudz skābs; dH: < 12

Temperatūra: 24-280C

Vairošana: zivtiņas tiek pavairotas rūpnieciski izmantojot hormonu preparātus, kas samazina savvaļā noķerto zivtiņu skaitu. Akvārijos pavairot nav izdevies, kaut arī ir novērota pirms nārsta uzvedība.

Piezīmes: šī ir mazāka no Botijām, tām var novērot neparastu uzvedību – tās bieži uzturas ūdens virsējos un vidējos slāņos dienas laikā.

Diemžēl, bet savvaļā šī zivtiņa ir pieskaitāma apdraudētajam sugām un Taivānā tā ir iekļauta Sarkanajā Sarakstā. Šobrīd vairs nav sastopama Kvai Ja, Kvai Noi un Mae Klong upēs.

Y.sidthimunaki tika ievesta 1970.g. Filipīnās, bet diemžēl nav konstatēts, ka zivtiņas būtu savvaļā iedzīvojušās.

Zivtiņa ir nopērkami bieži, bet tā ir salīdzinoši dārga un ta kā tās ir jātur bariņā, tad būs nepieciešami lielāki ieguldījumi, lai zivtiņas justos laimīgas un apmierinātas, bet tas ātri atmaksāsies novērojot šo zivtiņu draiskulības.


Rakstu tulkoja Normunds Griķītis

Orģinālteksts www.loaches.com